Lapkričio 23 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) būstinėje Vilniuje apsilankė Indonezijos Respublikos Parlamento Atstovų Rūmų Indonezijos ir Lietuvos parlamentinės draugystės grupės (Indonesia – Lithuania Parliamentary Friendship Group) narių delegacija, vadovaujama pono Mohammad‘o Toha.

Delegacijos vadovas pristatė šios parlamentinės grupės, kuri rūpinasi dvišalių ir parlamentinių ryšių plėtra, Indonezijos pristatymu užsienio šalims, veiklą. M. Toha padėkojo už LPK generalinio direktoriaus Ričardo Sartatavičiaus apsilankymą Indonezijoje, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vizito Indonezijoje metu š. m. spalio pabaigoje, kuomet buvo pasirašytas LPK bendradarbiavimo susitarimas su Indonezijos pramonės ir prekybos rūmais (KADIN). Indonezijos parlamentarai pažymėjo, kad Indonezija siekia plėsti palmių aliejaus, kaučiuko, celiuliozės ir kitų produktų eksportą, taip pat yra suinteresuota pritraukti daugiau užsienio, kartu ir Lietuvos, investicijų į informacines technologijas, žemės ūkį ir maisto pramonę, atsinaujinančią energetiką.

LPK verslo tarybų direktorius Remigijus Kabečius pristatė LPK veiklą, pateikė informaciją apie dvišalę prekybą ir investicijas, taip pat informavo apie, po susitarimo pasirašymo su KADIN, LPK pateiktus pasiūlymus surengti nuotolinius seminarus žemės ūkio ir maisto pramonės, taip pat plastikinės taros surinkimo ir perdirbimo, o iš KADIN pusės – naujosios Indonezijos sostinės – Nusantara miesto plėtros ir Lietuvos verslo dalyvavimo jos projektuose klausimais. LPK atstovas pažymėjo, kad Lietuvos verslas suinteresuotas abiejų šalių vyriausybių pradėtu dvipusių derybų procesu dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo susitarimo sudarymo. Taip pat buvo pasidžiaugta pradėtomis derybomis tarp Europos Sąjungos ir Indonezijos dėl laisvosios prekybos susitarimo ir pažymėta, kad būtų svarbu pradėti derybas ir dėl Investicijų apsaugos susitarimo tarp Europos Sąjungos ir Indonezijos.

Susitikime dalyvavo Indonezijos ambasados Danijoje ir Lietuvai patarėjas ekonomikos ir komercijos klausimais ponas Horionsah Hasa ir Indonezijos Respublikos garbės konsulė Lietuvoje, Lietuvos – Indonezijos verslo rūmų direktorė Vytautė Stankaitienė.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

No results found.