Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir Google Lithuania kviečia į skaitmeninių įgūdžių mokymo projekto „Google augimo variklis“ pristatymą, kuris vyks gegužės 24 d. 10 val. LPK patalpose (Vienuolio g. 8, Vilnius, 4 aukštas).

Apie „Augimo variklį“ ir technologijų teikiamas galimybes paspartinti verslo augimą kalbės Google Lietuva vadovas Vytautas Kubilius. Projekto pristatyme ketina dalyvauti Ūkio ministerijos ir Susisiekimo ministerijos atstovai. Renginį moderuos LPK viceprezidentas dr. Dalius Misiūnas.

„Augimo  variklio“ tikslas yra suteikti įmonėms įrankius bei technologijas, kurios padėtų maksimaliai išnaudoti skaitmeninės rinkos galimybes, įskaitant eksporto rinkų pasiekiamumą, ir tuo paspartintų verslo augimą. Tyrimai rodo, kad naujausiomis technologijomis besinaudojančių įmonių pajamos auga vidutiniškai 13 procentinių punktų greičiau, ir jos įdarbina 10 procentinių punktų daugiau darbuotojų per tą patį laikotarpį.

„Šiandien versle jau pastebimos daugelio procesų skaitmenizavimo tendencijos, todėl įdarbinant pirmenybė teikiama darbuotojams, kurie turi stipresnius skaitmeninius įgūdžius. Tokie darbuotojai lemia verslo sėkmę, o jiems patiems tai yra raktas į greitesnę karjerą. Konkurencinėje kovoje laimės ne tos šalys, kurios turtingos žaliavų, bet tos, kurios turės kūrybingus, inovatyvius, lanksčiai į pokyčius reaguojančius, svarbiausia – plataus akiračio – talentus“, – sako LPK prezidentas Robertas Dargis.

Šiandien versle jau pastebimos daugelio procesų skaitmenizavimo tendencijos, todėl įdarbinant pirmenybė teikiama darbuotojams, kurie turi stipresnius skaitmeninius įgūdžius. Tokie darbuotojai lemia verslo sėkmę, o jiems patiems tai yra raktas į greitesnę karjerą.

„Augimo variklio“ mokymų platforma https://digitalgarage-lt.withgoogle.com siūlo 89 nemokamas pamokas, leisiančias įsisavinti verslo veikimo skaitmeninėje eroje principus. Šis mokymų kursas skirtas padėti lavinti skaitmeninės rinkodaros įgūdžius visiems – nuo studentų iki verslininkų.

Skaitmeninių įgūdžių trūkumas šiandien yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriais susiduria Europos Sąjungos šalys. Europos Komisijos duomenimis, beveik pusė (47 proc.) ES gyventojų šioje srityje neturi pakankamos kvalifikacijos, o artimiausioje ateityje net 90 proc. darbo vietų reikalaus tam tikrų skaitmeninių įgūdžių. Europos Komisijos skaičiavimais iki 2020 metų Bendrijoje bus 825 tūkst. laisvų darbo vietų, nes tiesiog nebus darbuotojų, gebančių jose dirbti.

Kovo mėnesį Europos Komisijos paskelbtame skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekse Lietuva užėmė 13-tą vietą tarp 28 ES valstybių. Mūsų šalies rezultatai yra geresni nei ES vidurkis, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad prieš metus Lietuva buvo 11-toje šio indekso vietoje, o padėtis pastaruoju metu gerėja lėčiau nei likusioje ES. Lietuvos skaitmenių įgūdžių rodiklis (19 vieta iš 28) yra prasčiausias tarp penkių parametrų, kuriuos vertino EK. Pagal eksportą internetu Lietuva nukrito iš 4-os į 9-ą vietą per pastaruosius 2 metus.

Google „Digital Garage“ projektas yra Google partnerystės su Europos Komisija ir didžiosios ES koalicijos užmtumui skaitmeniniame sektoriuje skatinti dalis. 2015 metais Google įsipareigojo išmokyti skaitmeninių įgūdžių milijoną europiečių, o šįmet šį įsipareigojimą padvigubino.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

No results found.